/ strona internetowa

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalną stronę internetową?

W dobie Internetu posiadanie strony internetowej przez firmę jest nieodzowną koniecznością. Jednak strona stronie nie równa, dlatego też przedsiębiorstwo dbające o swój wizerunek i sprzedaż powinno inwestować wyłącznie w profesjonalne rozwiązania.

Codziennie odwiedzamy dziesiątki stron internetowych. Przeważnie są one do siebie dość podobne i nie zapadają nam szczególnie w pamięć. Rzadko do nich wracamy, nie mówiąc już w ogóle o zakupie oferowanych produktów lub usług.

Tania nie znaczy dobra

Prostą stronę internetową można dostać nawet za kilkaset złotych. Na allegro.pl zdarzają się oferty proponujące taką usługę już za kilkadziesiąt złotych! Nie można też zapomnieć o przeglądarkowych kreatorach, jak np. wix.com, w których możemy wyklikać stronę samemu w zamian za niewielką opłatę miesięczną. Ponadto w Internecie dostępne jest całe zatrzęsienie tutoriali traktujących o tym w jaki sposób zaprogramować prostą stronę internetową włąsnoręcznie. Nie można temu zaprzeczyć, tanie rozwiązania są dostępne, ale czy naprawdę taka oszczędność przyniesie nam wymierne korzyści?

Jeśli zdecydujemy się na zlecenie zrobienia strony niskim kosztem to możemy mieć pewność, że będzie to uboga strona z darmowego szablonu, prawdopodobnie słabo (lub w ogóle) zoptymalizowana, z możliwymi błędami, ograniczoną responsywnością i bez systemu CMS (ang. system zarządzania treścią).

To znaczy, że strona będzie wyglądała przeciętnie, nie będzie pojawiała się na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach takich jak Google, będzie się długo ładować oraz nie będzie się wyświetlać tak samo dobrze na wszystkich urządzeniach i we wszystkich przeglądarkach. Ponadto sami nie będziemy mogli wprowadzać na nią treści, więc o każdą zmianę będziemy musieli prosić twórcę strony! Zapłacimy niewiele, ale zyskamy też niewiele…

Nie trać swojego czasu

Skoro lepiej nie korzystać z usług niedoświadczoenych programistów to może warto użyć kreatorów stron i zbudować stronę samemu? Też lepiej nie. Samodzielne zbudowanie strony od podstaw pod względem finansowym wypada podobnie, co zatrudnienie do jej zrobienia niedoświadczoengo twórcę. Ale tutaj poświęcamy równie cenny zasób jakim jest czas — nasz własny!
Mimo że sami będziemy mogli zaprojektować design strony to nie będzie się ona znacznie wyróżniać na tle innych, bo na to nie pozwalają ograniczone możliwości kreatorów. Będziemy mogli zaimplementować jedynie funkcjonalności dostępne w edytorze. Równie uciążliwe jest to, że najczęściej zasoby takich stron są przechowywane na nie naszym serwerze i niemożliwe jest ich skopiowanie, co oznacza, że w razie awarii serwera stracimy całą naszą pracę.

Długofalowa korzyść

To prawda, że strona internetowa zlecona profesjonaliście będzie kosztować więcej niż wyżej wymienione, ale to nie rozrzutność, a mądra inwestycja.
Profesjonalista nie tylko przygotuje unikalny projekt spełniający Twoje potrzeby, ale zadba, żeby wrażenia użytkowników były jak najlepsze. Nie będziesz musiał spędzać wielu godzin na samodzielnym tworzeniu zawartości strony. Wystarczy sama treść, a twórca samodzielnie opracuje odpowiednią identyfikację wizualną i elementy graficzne oraz dodatkowo zoptymalizuje Twoją treść pod kątem SEO, dzięki czemu strona będzie wyżej pozycjonowana w przeglądarkach. Lekką, atrakcyjną stronę z przyjaznym interfejsem od razu pokochają użytkownicy!

Ponadto doświadczony profesjonalista doradzi, co należałoby zrobić, aby dodatkowo podnieść konwersję na stronie oraz zaimplementuje funkcjonalności eCommerce. A gdy będziesz chciał wprowadzić drobną zmianę skorzystasz z prostego i intuicyjnego systemu CMS. Prawdziwi profesjonaliści oferują strony z ich autorskimi platformami do edycji treści dostosowanymi do konkretnego projektu. Wybierając usługi profesjonalisty będziesz miał z głowy zmartwienia, że gdziekolwiek strona będzie się wyświetlać niepoprawnie.

Dobra strona sprzedaje

Jeśli jesteś odpowiedzialnym przedsiębiorcą, zależy Ci nie tylko na wysokiej jakości produktów i usług, ale dbasz także o odpowiedni wizerunek! Profesjonalnie wykonaną stronę WWW docenią Twoi klienci i partnerzy, a większy nakład inwestycyjny zwróci się w dłuższej perspektywie. Taka strona ma być nie tylko ładna i funkcjonalna, z odpowiednio podanymi informacjami, ale przede wszystkim powinna odpowiednio sprzedawać Twój biznes! Tego nie da się osiągnąć nie spędzając wielu godzin na analizie zarówno Twojego binzesu jak i klientów i nie przekłądając tej wiedzy na UX strony (czyli jej użyteczność i intuicyjność).

Jeśli oprócz samej strony internetowej chcesz usprawnić lub zautomatyzować niektóre procesy w Twojej firmie koniecznie przeczytaj nasz artykuł o aplikacjach webowych!

Piotr Golianek

Piotr Golianek

Chief Technology Officer w agencji reklamowej, Junior Front-end Developer, Project Manager, mówca, organizator eventów biznesowych, frequent flyer, ekspert, analityk i dziennikarz w branży lotniczej.

Read More